تا حالا چندبار برای من رخ داده که با طرفداران ادیان و فرقههای مختلف مواجه بشم و بحث کنم.[1]

یکی از کلیدی‌ترین نکاتی من رو تو بحث موفق کرد، اعجاز قرآن بود! چطوری؟! الآن میگم، خیلی راحت بود!

طرفداران ادیان دیگر، وقتی که می‌خواستند از دین خود دفاع کنند، به آن‌ها میگفتم آیا دلیلی دارید که این دین شما از سوی خدا آمده است؟!

کمی فکر می کنند و وقتی دلیلی پیدا نمی کردند، میگفتند خودت دلیل داری که اسلام از سوی خدا آمده است؟

با اقتدار می گفتم که بله، اسلام معجزه دارد!

با شنیدن این جواب، ذوق زده می شدند و می گفتند دین ما هم معجزه دارد، مسیح مرده زنده می‌کرد و !

من هم میگفتم کو! کجا؟ من که نمی بینم؟!  شاید مورخین جعل کرده باشند![2]

آن ها در جواب می گفتند، معجزه ی اسلام کو؟!

من هم میگفتم بفرمایید، اینجاست! قرآن کریم!

اسلام ما، معجزه‌ای دارد به نام قرآن کریم که اثبات می‌کند این دین از سوی خدا آمده است و بیش از 1400 است که این معجزه بین مردم حضور دارد.[3]

آقای مسیحی! شما بر مسیحیتی که امروز تبلیغ می کنید، معجزه ای دارید که اثبات کند دین شما از سوی خدا آمده است و تحریف شده نیست؟

آقای زرتشتی! شما بر زرتشتیگری خودتان که امروز تبلیغ می کنید، معجزه ای دارید که اثبات کند دین شما از سوی خدا آمده است و تحریف شده نیست؟

یا اصلا شما آقای بهایی! شما که ادعا می کنید دینتان اسلام را کامل می‌کند، آیا معجزه‌ای دارید؟

#حیات_طیبه

[1] با طرفداران زرتشت و مسیحیت سال گذشته در تبلیغ دانش‌آموزی مواجه شدم.

با طرفداران بهائیت امروز در یک تالار گفتوگو مواجه شدم. لطفا واکنش افراد و سطح سواد و آشناییشون با اسلام را اینجا ببینید:

http://www.sampadia.com/forum/threads/105539/page-5

[2] این جمله از باب جدل بود و الّا هر مسلمانی معجزات پیامبران پیشین را قبول دارد و چون مقدمات بحث جاودانگی اسلام و خاتمیت و . مطرح نشده بود، اینگونه بحث کردم.

[3] از این نکته هم غفلت نشود که هنوز که هنوزه، مفاد اعجاز برای خیلی از مردم روشن نشده است و نمی دانند چرا قرآن معجزه است. قبل از بحث و مناظره، حتما راجع به این مطلب مطالعه داشته باشید. کتاب قرآن شناسی آیت الله مصباح یزدی، منبع خیلی مناسبی است

برخی از جنبه های مهم اعجاز به صورت اجمالی: 1. فصاحت و بلاغت 2. عدم اختلاف به نسبت محتوی 3.آورنده به نسبت محتوی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها